Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/terazise/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Mağaza Stok Programı

Mağaza Stok Progamı

Mağazalarda süreç işleyişinin en çok sorun çıkaran kısmı envanter yönetimi olmaktadır. Bütün ürün alımlarında her ürünü tek tek sayarak envantere eklemek çok büyük bir zaman kaybı yaratmaktadır. Bu zaman kaybı siz değerli işletme yöneticilerine hem maddi hem de iş yükü konusunda zarar durumu oluşturmaktadır.  Çok büyük işletmeler dahi bundan önceki yıllarda günlük işçiler tutarak envanter sayımı yaptırmaktaydı.  Bu sayım işleminin yüksek masraflı olması bir yana ne kadar doğru sonuçlar verdiği de büyük tartışmalara yol açmıştır.

Mağaza Stok Programı Nedir?

 Teknolojinin gelişmesiyle sektörler için geliştirilen otomasyonlar sayesinde bu zorlu süreçler artık geride kaldı. Mağaza Stok Programı kullanarak sayımlarını gerçekleştiren işletmeler bu süreçte zamandan, paradan ve iş yükünden büyük tasarruflar elde etmektedir.  Barkodun işlevsel yapısı ve teknolojinin yüksek yazılım tabanı sayesinde artık sadece el terminali ve bir bilgisayar sayım işlemlerini doğru şekilde gerçekleştirebilmenize olanak sağlamaktadır. Bu sistem sizlere ürünlerin üzerinde bulunan barkodları okutarak ya da manuel olarak sisteme girerek sayım yapabilme olanağı sağlamaktadır. Burada yapmanız gereken sadece barkod okuyucu ürünün barkodunu görecek şekilde tutmaktır.  Bu işlemi gerçekleştirerek eski sistemde olduğu gibi en ufak bir hatada en baştan sayım işlemlerine başlamak gibi zorluklarla karşı karşıya kalmadan süreçleri atlatabilmektesiniz. Yüksek hız ve doğruluk ürünlerinizde kayıp kaçak oranını yok ederek gizli zararların önüne geçmenize zemin hazırlamaktadır. Burada size düşen görev mağazanıza bu otomasyonlardan bir adet edinerek sayım işlemlerinizi buradan gerçekleştirmeniz olmaktadır.  İşin büyük kısmını yüklenen otomasyon sayesinde sizler sadece barkodu sisteme tanılarsınız, o gereken her şeyi yapacaktır.

Mağaza Stok Programı Avantajları Nelerdir?

  • Ne kadar çok mağazanız olursa olsun bütün mağazalarınızı yalnızca bir yazılım üzerinden yönetebilmektesiniz.
  • Depo ya da mağazalarına giren ve çıkan bütün ürünlerin raporlarını detaylı olarak alabilmektesiniz.
  • Satışı gerçekleştirilen ürünlerin stok düşüşleri otomatik olarak gerçekleştirilmekte ve size yeniden sayım yapmak gibi bir iş yükü getirmemektedir.
  • Bütün mağazalarınız ve depolarınız birbiriyle koordine çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Dövizli Satış Sistemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir