Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/terazise/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kasiyerli Hızlı Satış Otomasyonu

Kasiyerli Hızlı Satış Otomasyonu

 Özellikle marketlerde ve kıyafet satış noktalarında aktif olarak kullanılan bu sistem sayesinde kasalarda müşterilerin bekleme süreleri çok daha kısa bir süreye indirgenebilmektedir. Barkodun teknolojiyle mükemmel uyumunu kullanan sistem sayesinde etiketler üzerindeki barkodlar hızlıca el terminali ya da barkod okuyucu ile taranır ve bu veri kasaya gönderilir. Kasada veritabanı eşleştirmesi birkaç salise içerisinde yapılarak ürün fiyat bilgisi yansıtılır. Bu şekilde en yoğun zamanlarda bile kasalarda müşterileri bekletmeden hızlı bir şekilde satış işlemi gerçekleştirebilmektesiniz. İnsanlar kendilerini bekleten ve uzun süre işlem yapan işletmeleri tercih etmemektedir. Bunun bilincine vararak hem iş veriminizi hem müşteri memnuniyetinizi kasiyerli hızlı satış otomasyonu kullanarak arttırabilmektesiniz. 

Kasiyerli Satış Otomasyonu Ne işe Yarar?

Çalışma prensibi temel olarak hızlı satış işlemini gerçekleştirmek ve aynı süre zarfında stoktan otomatik bir şekilde ürünün düşmesini sağlamaktır. Bunu yaparken barkod ve etiketten destek almakta olup yazılımsal ve donanımsal olarak bütünleşik bir veritabanı üzerinde çalışmaktadır.  Self-Service kafelerde, büfelerde, giyim mağazalarında ve marketlerde yaygın olarak kullanılmakta olup her türlü işlem ve sektör için uyum sağlanabilmektedir.  Yetkilendirmeler sayesinde admin kullanıcı istediği yer noktadan ve cihazdan sisteme giriş yapabilmekte ve ihtiyacı olan verilere hızlı bir biçimde erişim sağlayabilmektedir. İlk bakışta basit bir sistem gibi görünse de ticari alanda sizleri çok daha ileriye taşıyacak bir teknolojiye ve iş disiplinine sahiptir.

Kasiyerli Hızlı Satış Otomasyonu Özellikleri Nelerdir?

  • Ürünlerin sadece barkodu sisteme tanıtılarak satış işlemini hızlı bir biçimde gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır.
  • Kasiyerler için ayrı hesaplar oluşturarak gün sonunda kasa açıklarını ve satış raporlarını inceleyebilmenize olanak sağlamaktadır.
  • Birden çok ödeme yöntemini bir arada kullanabilmenize olanak sağlamaktadır. Bu özellik bir kısmı nakit bir kısmı kredi kartıyla ya da farklı kredi kartlarıyla ödemek gibi konuları kapsamaktadır.
  • Müşteri sayımı, para üzeri takibi işlemleri, ürün iadesi, işlem iptali ve müşteri bekletme özelliği gibi pek çok yeteneği bulunan kasiyerli satış otomasyonu sayesinde anlık işlem değişikliklerini veri kaybı yaşamadan çözümleyebilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Mağaza Barkod Sistemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir